פורטל מקיף לעולם הבדס"מ

האתר מכיל תכנים מיניים וגסים ומיועד לגלישה אך ורק מגיל 18 בלבד ומעלה

Kink Aware/Kink Plus

המאמר נכתב ביחד ובשיתוף עם פסיכאטרית קלינית קינק פלוס ידועה בקהילה הבינלאומית
ומיועד ל מטפלים ואנשי מקצוע רפואי וטיפולי. 

קינק פלוס - קינק

אם אתם מעוניינים שנמליץ עליכם בתור מטפלים לקהילת הקינק לחצו כאן

Kink Aware / Kink plus:

מטפלים שמחשיבים את עצמם קינק aware מבינים שמיניות מתקיימת על ספקטרום רחב ושיש מגוון של דרכים להינות ולמצוא סיפוק במערכות יחסים ואקטים מיניים, כמובן בהסכמה בלבד. 


מטפלים אלו גם מודעים לחששות שיש לאנשים בכל הקשור לזהות המינית שלהם ולדבר עליה עם איש מקצוע במיוחד כשזה קשור לקינק, פטיש ובדסמ. לפעמים אנשים מפחדים שישפטו או יראו את הנטיה שלהם כפתולוגית אם ישתפו באופן כנה את מה שמסקרן אותם מבחינה מינית כמוכן האקטים או העדפות המינית שלהם. בנוסף חלקם מודאגים שיצטרכו ללמד את המטפל לגבי בדסמ ואחרים דואגים שהמטפל יתמקד רק באלמנט של הקינק במקום להתרכז בנושא העיקרי שהביא אותם לטיפול. 


לגבי מערכות יחסים...

מטפלים קינק aware מבינים שבתוך עולם הבדסמ לעיתים מבנה המערכות יחסים שונה מעולם הוניל ומבינים גם את התפקיד של כוח ושליטה ואת הדינמיקה של תפקידים בתוך קשרים בדסמים. 


בעיות יומיומיות...

מטפלים קינק aware לא יניחו אוטומטית שהדאגות וקשיים של המטופל-כגון דיכאון, חרדות, קושי במערכות יחסים או בדינמקיה משפחתית- קשורים לנטייה המינית או לאקטים מיניים שהמטופל מבצע.


״יציאה מהארון״ כבדסמי או קינקי...

מטפלים קינק aware יכולים לעזור למטופל לחקור את המיניות ותחומי עניין מיניים, לקבל את הפטיש או קינק של עצמו, לחשוף את ההעדפות המינית לבן/בת זוג ו״לצאת מהארון״ לאנשים החשובים בחייו. 


קונפליקט הקשור לתפקיד בחברה...

מטפלים קינק aware יכולים לסייע אם מטופל מתקשה לקבל איך הזהות הבדסמית מקושרת לציפיות של החברה אליה המטופל משתייך (לדוגמה, מישהו שמזדה כדתי אולי יחווה קושי בין התרבות הדתית לבין תרבות הבדסמית והדגש על מיניות שלה). 


קונפליקט בין וניל לקינק...

לעיתים בן/בת זוג של מטופל הוא בעצם זה שקינקי והמטופל מזדהה כוניל. זה עלול לעורר רגשות מורכבים וחשוב שהמטפל יקבל את ההעדפות של בן/בת זוג ובאותו זמן יתן תוקף להעדפות של המטופל ויעזור למטופל לעבד את הרגשות ותגובות של עצמו. בושה...

אנשים רבים מרגישים בושה לגבי ההעדפות המינית שלהם ומטפל עם ידע על קינק יכול לעזור להבין את מקור הבושה, ללמד איך לעבוד עם הרגש ואיך לפתח חמלה עצמית ולצבור ביטחון עצמי. 


טראומה והתעללות...

מטפל קינק aware מבין היטב את ההבדל בין אקטים בדסמים בהסכמה לבין התעללות או סוגים אחרים של טראומה בין-אישית. מטפל המודע לטראומה יכול לעזור למטופל להחלים מחוויית שלא בהסכמה ושאולי משפיעות על החיים ומערכות יחסים. עם זאת, חשוב לציין שהמונח להחלים הוא בעייתי ולרבים מאלה ששורדים טראומה החלמה מלאה לא תמיד אפשרית אלא פשוט ללמוד דרכי התמודדות, ויסות רגשי ויכולת לתת אמון באנשים שוב. 


לסיכום מטפל קינק aware או קינק friendly: 

* יוצר סביבה בטוחה שבה מטופלים החוקרים קינק או בדסמ וגם אלה המזדהים ככקינקי או בדסמים יכולים לחקור את הקשיים הייחודים שכרוכים בנטיות המיניות שלהם

* המטפל עצמו חוקר את המחשבות, רגשות, אמונות ודעות קדומות של עצמו לגבי עולם הבדסמ וקינק

* מפתח יכולות וכלים להיות יותר פתוח, סקרן ומלא חמלה וקבלה לשונה ממנו. 

* מחפש אינפורמציה לגבי עולם הקינק/בדסמ אך גם מבין שכל בן אדם ייחודי ומקפיד לשאול את מי שמולו איך הוא מפרש ומבין מושג מסויים או אפילו את עולם הקינק ובדסמ. לדוגמה למרות שמטפל בקיא במושגים בדסמים, אם מטופלת מספרת לו שהיא סאב במערכת יחסים 24/7, חשוב שיבקש שתסביר מה זה אומר בשבילה מכיוון שאיך שהמערכת יחסים מתבטאת במציאות עלול להיות שונה מאדם לאדם. 

* מבין שאלה שחוקרים את עולם הקינק, מזדהים כקינקי או נמצאים במערכת יחסים קינקית לעיתים רבות נשפטים או מתוייגים כסוטים על ידי החברה, משפחה, חברים ואפילו מטפלים ואנשי מקצוע. 


בעולם הטיפול ידוע שכל בן אדם שונה ומצריך גישת טיפול שונה וזה נכון לגבי מטופלים בדסמים/קינקים. הכי חשוב זה לא לחשוב שבגלל שקראת או קיבלת הדרכה לגבי בדסמ אתה עכשיו מבין את הבן אדם שמולך. אם אתה לא יודע משהו, תשאל. אם אתה חושב שאתה יודע משהו, תשאל. יהיו מקרים שתתקל בפטיש או אקט שיעוררו בך תחושות של גואל או רתיעה. חשוב להיות מודע לזה ולא לשפוט אחרים בגלל מה שמגרה אותם. בעולם הבדסמ כל עוד זה בהסכמה ויש מודעות לסיכון, זה לגיטימי ולכן מטפל קינק aware צריך להקפיד לשאול שאלות מתוך סקרנות ולא שפיטה. בסופו של דבר, הכי חשוב זה לגשת לכל מטופל/ת עם ראש פתוח, ללא שפיטה, עם ענוה וסקרנות לגבי העולם המגוון הזה.

מאמרים מומלצים לגבי Kink Aware וטיפול:
למאמר של Margo Jacquot Phy.dr לחצו כאן

למאמר של Dr.keely Kolmes לחצו כאן 
למאמר נוסף אקדמאי של Dr.Keely Kolmes לחצו כאן
לאתר המדרכה של Richard Sprott ph לחצו כאן
למאמר אקדמאי של Wendy stock ph.d לחצו כאן
למאמר של David j.ley ph.d לחצו כאן

ספרים מומלצים:

ספר מומלץ למטפלים הוא Becoming a Kink Aware Therapist לחצו כאן 
 

לתוכנית הכשרה למטפלים במרכז למיניות בתל השומר לחצו כאן 


logo בניית אתרים